FANDOMשלום וברוכים הבאיםלעריכה

קניקי הוא מיזם ראשון מסוגו המיועד לאפשר קנייה מיודעת של מוצרים ושרותים. מטרת המיזם היא לאפשר לנו, הצרכנים, לשתף פעולה על בסיס מידע חופשי, מהימן ועדכני, על מנת שנוכל לקבל החלטות נכונות יותר בעת רכישה של מוצרים ושרותים.

ככל שמספר - ומגוון - המשתמשים באתר יגדל, כן יהיו הידע והמידע המצויים בו עדכניים, נרחבים ומהימנים יותר. באופן כזה נוכל להביא לכך שאנו הצרכנים נשווק את האינטרס שלנו ליצרנים והספקים ובכך נתרום לשיפור באיכותם של המוצרים והשרותים אשר אנחנו קונים.

איך זה עובד?לעריכה

כל אחד יכול לערוך את מרבית הדפים ולהוסיף דפים משלו, ובאופן כזה מייצגים הדפים ידע משותף של כל אלה שערכו אותם. במקרה שלנו, אמורים הדפים להכיל מידע וידע צרכני, למשל מהסוגים הבאים:

כמובן שכל אחד מהמשתמשים יכול להוסיף דפים גם בתחומים נוספים, כל עוד הם מתאימים לגבולות הגזרה של האתר ועונים על הגדרות התוכן המותר באתר.

כמה דברים חשובים לפני שממשיכיםלעריכה

  • קניקי הוא אחד מאתרי הויקי של חברת Wikia.com ונמצא למעשה בבעלותה. השימוש באתר והתכנים שבו כפופים לתנאי השימוש של חברת Wikia.
  • קניקי איננו אתר מכירות והחומר המופיע בו הוא מטעמם של משתמשי האתר ולא מטעם של גופים מסחריים. הנכם מתבקשים להקפיד על כללי האי-פירסום בעת הכנסת ועריכת התכנים, על מנת שנוכל לשמור על הבדלה זו.
  • הפרסומות המופיעות בדפי האתר הן מטעם Wikia ואינן קשורות באופן ישיר לתכני אתר קניקי
  • למרות אופיו הפתוח של האתר, תקפיד הנהלת האתר הקפדה יתרה על תנאי השימוש בו. אנא המנעו מכל שימוש פוגע או בלתי חוקי באתר, לטובת כולנו.

אז איך מתחילים להשתמש באתרלעריכה

קריאהלעריכה

גם אם אתם יודעים כיצד לערוך ולהוסיף דפים ב-MediaWiki, כדאי לכם לקרוא קודם כל את התכנים הקיימים לפני שאתם מתחילים לתרום תכנים משלכם. שוטטו באתר ועקבו אחרי הלינקים השונים על מנת שתוכלו להבין את הרעיון הכללי ואת הסגנון והאופי של האתר (שהם שונים מאלה של הויקיפדיה למשל). לינקים בצבע אדום מצביעים לדפים שטרם נערכו ואם אינכם מעונינים להוסיף או לערוך דפים, הקפידו לעקוב רק אחרי הלינקים שמופיעים בצבע כחול או סגול. לאחר שתשוטטו זמן מה באתר, תוכלו בוודאי להבין כיצד להגיע במהירות לתכנים שמענינים אתכם.


על מנת ללמוד יותר על האופן שבו מאורגן הידע באתר, עקבו אחר הלינק הזה.


כתיבהלעריכה

אם אינכם יודעים כיצד לערוך ולהוסיף דפים ב- MediaWiki, קראו ראשית את ההסבר הכללי בדף כיצד לערוך דפים. זהו הסבר ראשוני בלבד. למדריך מפורט יותר, כדאי לפנות לדף help:editing (באנגלית).


אם אינכם בטוחים שאתם מבינים מדוע כדאי לכם לטרוח ולכתוב בקניקי, כדאי לכם לקרוא את דפי העזרה הבאים:


אנא קראו היטב את תנאי השימוש לפני שאתם מתחילים לערוך או להוסיף דפים

עזרו לקניקי לצמוח ולשגשגלעריכה

הצלחתו של המיזם תתרום ללא ספק לשיפור איכות המוצרים והשרותים אשר אנו רוכשים ו/או לירידה במחיריהם. ספקי המוצרים והשרותים מנסים במקרים רבים למתן את התחרות בענף שבו הם פועלים על ידי מניעת מידע וידע מהצרכנים. כל עוד הם עושים זאת במסגרת החוק, זוהי כמובן זכותם כמי שרוצים למקסם את הרווח על פעילותם. מצד שני, אנחנו לא צריכים לשבת בחיבוק ידיים ולתת להם לפגוע בחופש הבחירה שלנו ובזכותינו לרכוש מוצרים ושרותים באיכות טובה ובמחירים סבירים. שיתוף פעולה צרכני מהסוג שמציע אתר קניקי, יכול לסייע לנו רבות במימוש זכויותינו כצרכנים. מסיבה זו, תרומתכם היא כה חשובה. האתר לא יכול לפעול ללא השתתפותם של מספר ומגוון גדול של אנשים. לכן היו אמיצים ועזרו לנו!

הצורה הטובה ביותר שבה תוכלו לעזור לקניקי להצליח היא על ידי הוספת דפים חדשים בקטגוריות השונות שבאתר ועל ידי השתתפות בעריכתם של דפים קיימים. קניתם מוצר מסויים ואתם רוצים לספר עד כמה הייתם מרוצים או בלתי מרוצים ממנו? יש לכם טיפ לגבי השימוש במוצר או שרות? תרמו מנסיונכם לעריכת הדף העוסק באותו מוצר או שירות. החלטתם לקנות משהו וערכתם לפני הקניה השוואה של אפשרויות שונות לרכישה? שתפו אותנו בשיקולים שהשפיעו על החלטתכם. נתקלתם במפגע צרכני או שרות גרוע במיוחד? לשם כך קיים עמוד הקלון. יש לכם רעיונות להוספת צורות תוכן נוספות? ממשו אותם על ידי הוספת דפים ברוח הרעיון שלכם.

פעילות הקהילהלעריכה

כאמור, קניקי אינו רק אתר אלא גם קהילה צרכנית. פעילויות הקהילה מרוכזות בשער הקהילה, שם תוכלו למצוא מידע אודות דרכים עדכניות נוספות שבהן אתם יכולים לסייע בפיתוח וטיפוח האתר, והודעות חשובות בדבר פעילויות האתר והקהילה.


עזרה ויעוץלעריכה

אם אתם זקוקים ליעוץ, חברי הקהילה ישמחו לעזור לכם בדלפק היעוץ.