FANDOM


דף זה אינו מהווה המלצה על המחירים המוצעים בוואלה שופס.

תמיד כדאי להשוות מחירים בין מספר ספקים של אותו המוצר ואפשרויות הקנייה השונות שלו לפני החלטה.

וואלה שופס הוא אתר הקניות המקוון הגדול והמצליח ביותר בישראל. הסיבה העיקרית להצלחתו היא שוואלה שופס מתנהל כמו עסק תיווך מהוגן לכל דבר, תוך הקפדה על מתן שרות ברמה גבוהה ללקוחות בלי חוכמות ובלי התחכמויות. המכירה בוואלה שופס נעשית במכירות קבוצתיות ובמכירות פומביות. המחירים, הן אלה שמוצעים במכירות הקבוצתיות והן אלה שניתן להשיג במכירות הפומביות, קרובים בדרך כלל למחירי השוק, אבל בשעות של תנועה נמוכה יש סיכוי טוב להצליח להשיג מחירי מציאה בפומביות.

סוד ההצלחה: אמינות והגינותלעריכה

למרות הפופלריות ההולכת וגדלה של הקנייה המקוונת, התחום הזה עדיין סובל ממחלות ילדות שמאפיינות כל סממן תרבותי חדש. לצערנו, מחלת הילדות האופיינית ביותר לתחום הזה היא ריבוי התופעות של אי הגינות ואפילו נוכלות לשמה. כמובן שכאשר מצרפים לבעיתיות המובנית של הקנייה המקוונת את תרבות הקומבינה והסמוך הישראלית, התוצאה היא עגומה אפילו יותר. מצד שני קיימים מספר יוצאי דופן מבחינה זו, ו-וואלה שופס הוא בהחלט אחד מהם. למרות שהאתר סובל ממספר חסרונות שעדיין מונעים ממנו להפוך לאלטרנטיבה של ממש לקנייה ישירה מהמפיצים אותם הוא מייצג (ראו בהמשך), אם אתם אוהבים לקנות באינטרנט, כדאי להעדיף את וואלה שופס על מרבית אתרי הקניות הישראלים, בזכות האמינות וההגינות שמאפיינים אותו.

האתר מציע מגוון רחב של מוצרים ושרותים שניתן לקנות דרכו, הן במכירות פומביות והן במכירות קבוצתיות, כאשר הוא מהווה למעשה ערוץ מכירה לטובת ספקי השרותים והמוצרים ומציע מגוון רחב של ספקים בכל תחום. היתרון הגדול של וואלה שופס על רוב אתרי הקניות המקוונות (אם כי לא כולם), הוא בכך שוואלה שופס אינו מנסה להתחמק מאחריותו לחלקו בתהליך המכירה. השרות הניתן ללקוח הוא ברמה הגובהה ביותר, מדינות ההחזרות היא פשוטה והוגנת (מדובר למעשה בישום מדוייק של המשתמע מהוראות חוק הגנת הצרכן בנושא זה, כפי שמוסבר היטב בתקנון האתר) וסודיות המידע של הקונים מובטחת. פרוש הדבר הוא שכאשר אתם קונים בוואלה שופס, אינכם מסתכנים יותר מאשר בכל קנייה אחרת המבוצעת בכרטיס אשראי, הן מבחינת הערבות לקנייתכם והן מבחינת השמירה על סודיות המידע.

יתרונות וחסרונותלעריכה

לוואלה שופס מספר יתרונות בולטים, מעבר לאמינות.

  • מגוון גדול - הן של מוצרים ושרותים שונים והן של ספקים שונים של אותו מוצר או שרות - שניתן למצוא באתר. למעשה ניתן למצוא בוואלה שופס כמעט כל דבר שמקובל לקנות באינטרנט, ממוצרי חשמל ורהיטים, דרך חבילות נופש ועד משלוחי פרחים וכרטיסי קולנוע.
  • עיצוב נוח וידידותי. העיצוב של האתר הנו נוח וידידותי והתצוגות השונות, כולל אלמנטים דינמיים כמו מנוע המכירות הפומביות , מופיעות היטב כל סוגי הדפדפנים. הקנייה באתר דורשת הרשמה, דבר שמשפר את ההגנה על פרטיות הקונים. קיימת הקפדה יתרה על אי הצגת פרטים סודיים של הלקוחות
  • מבצעי הנחות ותשלומים. רוב המוצרים באתר מוצעים למכירה במספר רב של תשלומים כאשר לפעמים מוצעים מבצעי תשלום נוחים אף יותר.
  • שמירה על קשר עם הלקוחות. החובה להרשם יוצרת מצב שלקוחות וואלה שופס הם למעשה לקוחות קבועים ולא מזדמנים. בוואלה שופס מבינים היטב את ערכו של לקוח קבוע וחוזר ודואגים לתחזק היטב את הקשרים עם הלקוחות. על כל קנייה נשלח אישור בדואר אלקטרוני עם כל הפרטים הנדרשים, ובדרך כלל גם נשלח סקר משוב. כמו כן, הלקוחות מעודכנים על מבצעי מכירות שונים.

מצד שני, לוואלה שופס יש גם מספר חסרונות. החיסרון העיקרי הוא העובדה שלא כל המוצרים זמינים לקנייה בכל זמן ובכל ערוץ מכירה. כתוצאה מכך אם אתם רוצים לקנות למשל מקרר, והחלטתם על דגם שמתאים לכם, אתם לא יכולים להכנס תמיד ולקנות אותו באתר, אלא צריכים לחכות עד שהוא יצע למכירה במחיר אטרקטיבי. כמובן שבנתיים כדאי לבדוק אפשרויות רכישה אחרות.

חיסרון נוסף נוגע לאופן ניהול המכירות הפומביות. הזירות יכולות להיות פתוחות לפעמים במשך זמן רב כאשר למעשה, התחרות האמיתית בין המציעים מתרחשת רק בדקות האחרונות. עובדה זו יוצרת בזבוז של זמן רב שבו היו יכולת להתבצע בנתיים מכירות רבות ובכך היה מוגדל הצע המוצרים הנמכרים.

לסיכוםלעריכה

קשה לנו כרגע כמי שטובת הצרכן היא ענינו העיקרי, להמליץ על קנייה באינטרנט בכלל, כתחליף ראוי לקנייה של מוצר ש-"מיששתם ביד" וישירות מספק מוכר. אבל העובדה הפשוטה היא שהתופעה הולכת וצוברת פופלריות בעיקר בתחומים כמו ריהוט ומוצרי חשמל לבנים. לכן אנחנו ממליצים לבחון את וואלה שופס כאחת האפשרויות לקניה ולהעדיף את האתר על אתרים אחרים הסובלים מבעיות אמינות ושרות.