FANDOM


דף זה הנו של פריט שאינו קיים יותר ככל הידוע לנו. אם ידוע לכם כי הפריט עדיין קיים, למשל אם ידוע לכם כי העסק שהוא מתאר קיים אך עבר לכתובת אחרת וכדומה, הנכם מוזמנים להודיע לנו או לעדכן את הדף.


7 גרם - כרטיס החלטה

גרם 7

סגנון חלל פתוח בקניון
אספרסו דנסי
הסדר עישון בית קפה ללא עישון
אינטרנט אלחוטי כן
אוכל ארוחות בוקר (כולל מזנון), קפה ומאפה, פסטה
השורה התחתונה:

הפתעה נעימה באמצע הקניון

הערות/מידע נוסף:

קפה 7 גרם נמצא בקניון רננים ברעננה, במתחם שבו היה פעם בית קפה של רשת אפרופו. זה ראוי לציון כי למרות הדמיון הרב בסגנון ובאופי בין בתי הקפה של הרשת הגדולה לבין "7 גרם", ההבדל הוא ניכר, לטובת האחרון.

לקוחות קבועים באמצע הקניוןלעריכה

נישת בתי הקפה בחללים פתוחים בקניונים, נשלטת כמעט לגמרי על ידי רשתות בתי קפה, כמו אפרופו, קפה ג'ו ו-אילנ'ס. יוצאי הדופן המעטים, מתיישרים בדרך כלל עם הקו של הגדולים שהולך על משהו בין בית קפה למסעדה של בראנצ'ים. בסך הכל מדובר הרי בבתי קפה שמיועדים לקהל מזדמן ושאינם יכולים להציע יותר מדי אווירה או סגנון.

לכאורה, "7 גרם" אינו יוצא מן הכלל מהבחינה הזאת, ובכל זאת הוא מתבלט לטובה. מפתיע לגלות כי בית קפה הממוקם במרכזו של קניון הומה הצליח לבנות לעצמו גרעין של לקוחות קבועים, תוך שהוא גונב את חלקם מאלטרנטיבות קורצות הרבה יותר, כמו הסניף המקומי של קופי בין.

"7 גרם" עושים זאת באמצעות הנוסחה הפשוטה שכולם מכירים אבל לצערנו כה רבים לא מיישמים: איכות גבוהה של המשקאות והמאכלים, שרות אדיב ויכולת להסתדר עם העדפות שונות ומשונות של הקהל. תתארו לכם למשל, שאתם מזמינים קפוצ'ינו עם חלב סויה ומלאי חלב הסויה בבית הקפה אזל, ואז במקום שיגידו לכם ש-"מצטערים, אין סויה", נשלחת אחת העובדות במהירות לסופרמרקט שבקניון כדי לקנות את המצרך החסר ובנוסף גם מוותרים לכם על תוספת 3 השקלים וגם מגדילים לכם את הקפוצ'ינו און דה האוס כי הייתם צריכים לחכות עוד 10 דקות לקפה שלכם. תודו שככה מגיע ללקוח קבוע שיתייחסו אליו.

סוד הצלחה נוסף של "7 גרם" טמון בעיצוב. כאמור מדובר במתחם שנבנה במקור עבור בית קפה של "אפרופו", אבל הבעלים של "7 גרם", הצליחו באמצעות שינויים קלים בעיצוב להפוך אותו למשהו אחר לגמרי. המתחם משתלב היטב בסביבתו, כך שנראה שחלל הקניון שמסביב הוא מעין תפאורה לבית הקפה. באופן כזה נוצרת תחושה של אינטימיות למרות המיקום בחלל ציבורי. רעיון עיצובי מוצלח נוסף הוא הפיכת חלק מהמתחם לבר-קפה עם מספר מקומות מצומצם המצליח ליצר אווירה משלו. הבר נפתח מוקדם יותר מהמסעדה וכך ניתן להנות מקפה ומאפה מוקדם בבוקר, לפני שהמסעדה עצמה נפתחת.

7 גרם אספרסולעריכה

בית הקפה נקרא על שם כמות אבקת הקפה המשמשת להכנת מנה תקנית של אספרסו, ואכן השם מצביע על מיומנות גבוהה בהכנת משקאות קפה. תערובת האספרסו של דנסי, היא בחירה מצויינת עבור בית קפה המעוניין לשמור על ייחוד, והאספרסו והמשקאות המבוססים עליו, מוכנים ומוגשים ברמה הגבוהה ביותר, בצרוף עוגיית לוטוס שמוסיפה לא רק לטעם אלא גם לתחושה שמקפידים פה על הסגנון.

האוכל ב-"7 גרם" עומד גם הוא בסטנרט הכללי הגבוהה למרות שמדובר בנוסחא המקובלת של בראנץ וקפה-ומאפה. המאפים טעימים (בעיקר הפוקאצ'ות - מומלץ!), הירקות טריים והמגוון המוצע במזנון הבראנץ' הוא יותר מסביר.